Co może się przydać podczas nauki gry na gitarze?

Artykuł sponsorowany

Akcesoria do gitary

Gitara to jeden z instrumentów, które są stosunkowo najłatwiejsze do opanowania. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób, decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z muzyką. Wystarczy poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby zaskoczyć swoją rodzinę i przyjaciół prostym, ecz wpadającym w ucho utworem. Aby jeszcze bardziej przyspieszyć naukę na tym instrumencie, warto skorzystać z dodatkowych narzędzi, np. do strojenia gitary, czytania nut i nauki techniki.

Niezawodne akcesoria dla początkujących gitarzystów

Jednym z najważniejszych zadań, które musi opanować każdy początkujący gitarzysta, jest samodzielna wymiana strun. Nie jest to proste zadanie. Na szczęście na rynku znaleźć można dedykowane urządzenia do tego celu, a mianowicie maszynki do wymiany strun i specjalne obcinacze.

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gitarą, powinny wyposażyć się także w akcesoria ochronne dla swojego sprzętu, zwłaszcza gdy bardzo często jest on zabierany np. na lekcje gry organizowane poza domem. Absolutnym „must have” jest solidny futerał i wytrzymały pasek, dzięki któremu przenoszenie gitary będzie komfortowe. Jeśli instrument użytkowany będzie w większości w domu, świetną alternatywą dla futerału jest statyw. Warto jednak zadbać o to, aby był on dostatecznie stabilny i nie zajmował dużo miejsca w naszym pokoju.

Kolejna ważna rzecz to oczywiście kostka do gry. Jest to mała i twarda płytka, którą szarpie się struny. To akcesorium przyda się szczególnie osobom, które mają wrażliwą i nieprzyzwyczajoną skórę dłoni. Podczas pierwszych lekcji gry na gitarze twarde struny mogą poważnie podrażnić opuszki palców, skutecznie zniechęcając do dalszej nauki.

Stroik i metronom

Każdy początkujący gitarzysta powinien zainwestować w wysokiej klasy stroik i metronom. Pierwsze urządzenie, jak sama nazwa wskazuje, służy do strojenia gitary. Urządzenie to przyda się wszystkim niedoświadczonym osobom, które nie potrafią jeszcze wykonywać tej czynności ze słuchu. Obecnie coraz częściej można spotkać się też ze specjalnymi aplikacjami na telefon lub tablet, dzięki którym szybko i skutecznie można dostroić swoją gitarę.

Tablet do wyświetlania nut

Świetną alternatywą dla nut i śpiewników w formie papierowej, może okazać się funkcjonalny tablet. Wśród najciekawszych propozycji znajduje się urządzenie marki Samsung, a mianowicie Galaxy Tab S7. Jest on oferowany w zestawie z rysikiem S Pen, dzięki któremu będzie można wygodnie sporządzać notatki i zaznaczać najważniejsze fragmenty danego utworu. Samsung Galaxy Tab S7 jest świetnym wyborem w przypadku wszystkich osób, które poszukują wydajnego i funkcjonalnego urządzenia do nauki gry na gitarze. Tablet charakteryzuje się ogromną uniwersalnością i wielofunkcyjnością – można z niego korzystać z dowolnego miejsca bez żadnych ograniczeń.

Wzmacniacz

Wzmacniacz to urządzenie, w które powinny wyposażyć się osoby, uczące się gry na gitarze elektrycznej. Jego zadaniem jest zwiększenie jakości sygnału elektroakustycznego. Gitarę można połączyć ze wzmacniaczem za pomocą kabla z odpowiednimi końcówkami. Przy wyborze przewodu, warto zwrócić uwagę na jego wykonanie, gdyż od tego zależeć będzie jakość emitowanego dźwięku.

Komentarze