Yamaha F310

Gitara akustyczna to super opcja na początek drogi, nie potrzeba wzmacniacza, wystarczy kilka podstawowych akordów i już jest radocha. Akustyk pozwala też eliminować błędy w grze, zatem jest doskonały do ćwiczeń.

Gitara akustyczna to również wiele znanych hitów: Patience – Guns N Roses, czy Angie – Rolling Stons to pierwsze z brzegu przykłady.

Spopularyzowana przez MTV seria występów unplugged, to akustyczne wersje piosenek oryginalnie granych elektrycznie.

Gitara akustyczna Yamaha F310 – to, tak samo jak Yamaha Pacifica 112, wśród gitar elektrycznych, najlepszy wybór na początek drogi gitarowej, lub jeśli po prostu szukamy instrumentu taniego i jednocześnie o wysokiej jakości wykonania i brzmienia.

Płyta wierzchnia wykona ze świerku, więc zgodnie z najlepszymi tradycjami produkcji akustyków. Boki i spód to drewno meranti, gryf wykonany jest z mahoniu. Klucze olejowe Yamaha odpowiadają za bardzo dobre trzymanie stroju. Gitara nie sprawia problemów w użytkowaniu.

Instrument jest produkowany w niezmienionej formie od około 20 lat. Zawsze zyskiwał znakomite oceny zarówno w prasie, jak i wśród użytkowników.

Gitara znakomicie sprawdzi się do domowego grania, do ćwiczeń z zespołem, czy do komponowania.

Nagłośniona niejednego zaskoczy jak ładnie siedzi w nagraniach.

Spokojnie można ją zabrać ze sobą na granie ogniskowe, nie będzie się rozstrajać.

Gitary akustyczne i elektryczne firmy Yamaha znane są gitarzystom już od lat '60 ubiegłego wieku i kilka modeli zyskało całkiem niezła popularność i szacunek – przypomnijmy SG, czy wspomnianą Pacifica. Gitary akustyczne z serii F – produkowane są od lat '70.

Restrykcyjna kontrola jakości, nienaganna produkcja i bardzo dobry stosunek cena – jakość powodują, że wielu muzyków sięga po Yamahe, jest to wybór bardzo dobry.

Dobrane przez producenta gatunki drewna powodują, ze gitara brzmi jak dużo droższa niż jest, pełne, klarowne brzmienie i super rezonans akustycznej gitary to od lat marka firmy Yamaha.

Komentarze