Overdrive, distortion I fuzz - czym się różnią efekty?

Efekty overdrive, distortion i fuzz posiadają kilka różnic. Poniżej znajdziesz krótkie porównanie, które pozwoli Ci wybrać efekt idealny do Twoich potrzeb.

Nawet jeżeli jesteś doświadczonym gitarzystą, to czasami dopasowanie brzmienia idealnego do Twoich potrzeb, może stanowić problem. Poniższy artykuł powinien rozwiać Twoje wątpliwości i pozwoli Ci na dopasowanie idealnego efektu.

Efekty gitarowe - overdrive, distortion i fuzz.

Overdrive vs Distortion vs Fuzz!

Poniżej znajdziesz omówienie każdego z efektów Jest to bardzo ogólne porównanie, które da Ci obraz na podstawowe różnice, w brzmieniu tych efektów.

Czym jest Overdrive?

Efekt overtrive to bardzo popularna konstrukcja, która dobrze współpracuje z lampowymi wzmacniaczami. Efekt ten jest bardzo czuły na dynamikę gry, dzięki czemu im mocniej trącasz struny, tym bardziej zniekształca sygnał.

Jeżeli interesują cię bluesowe i rockowe brzmienia to zwróć uwagę na:

Czym jest Distortion?

Podczas gdy efekt overdrive, znacząco reaguje na dynamikę Twojej gry, to efekt distortion zachowuje się inaczej. Efekt ten kompletnie zniekształca i sygnał i nasyca go nowym brzmieniem. Nie ważne jak mocno będziesz szarpać struny, poziom przesterowania będzie zawsze taki sam.

W skrócie można powiedzieć, że efekt Distortion jest mocniejszy niż overdrive

Distortiony warte uwagi, które sprawdzą się w mocniejszych gatunkach to:

Czym jest Fuzz?

W zasadzie od tego efektu, można by zacząć artykuł, ponieważ jest to najprostsza i zarazem najstarsza konstrukcja. Fuzz mocno nasyca sygnał oraz przekształca falę, w falę kwadratową, co w niektórych przypadkach może robić wrażenie, że wzmacniacz brzmi jak zepsuty. Jego brzmienie można usłyszeć na płytach takich zespołów jak Led Zeppelin, The Rolling Stones, Eric Clapton i wiele innych.

Efekty warte uwagi to:

Efekty gitarowe w dobrych cenach znajdziesz na hurtowniamuzyczna.pl

Komentarze