Jak działa internetowa sprzedaż biletów na wydarzenia?

Rezerwacja biletów online

Organizacja wydarzeń sportowych, koncertów, festiwali, seansów kinowych czy jakichkolwiek innych eventów musi iść w parze ze sprzedażą biletów. Proces ten powinien być jak najbardziej intuicyjny i wygodny z perspektywy klienta, dlatego też warto zainwestować w skuteczne rozwiązania online. Sprzedaż biletów drogą internetową może nie tylko zmaksymalizować zyski, ale także wpływać pozytywnie na rozpoznawalność marki. Tyczy się to również szkoleń, wydarzeń kulturalnych czy nawet sprzedaży biletów lotniczych, kolejowych i autobusowych. Jak zatem internetowa sprzedaż biletów działa w praktyce?

Im szersza widownia, tym lepiej

Głównym celem organizatorów wszelkich wydarzeń i koncertów jest sprzedaż jak największej liczby biletów. Tradycyjne kasy biletowe to jednak rozwiązanie coraz mniej popularne — zwłaszcza jeśli docelowo zależy nam także na promocji swojego przedsięwzięcia. Dlatego też warto skorzystać z gotowych rozwiązań systemów biletowych, jak np. Ekobilet.pl. Wybór takiego rozwiązania przekłada się na optymalizację kosztów inwestycyjnych, skuteczniejsze działania marketingowe oraz na uzyskanie pełnej kontroli nad zaplanowanych eventem.

Warto pamiętać, że to właśnie trudności z nabyciem biletu zniechęcają najwięcej klientów. Proces sprzedażowy musi być łatwy, wygodny i intuicyjny, a w dobie wszechobecnej cyfryzacji nie ma lepszego sposobu niż wykorzystanie narzędzi online. Platforma Ekobilety.pl to indywidualny system dedykowany nie tylko sprzedaży biletów, ale również promocji wydarzeń i zbieraniu kluczowych z perspektywy działań organizatora danych. Przedsiębiorca może wówczas dotrzeć do szerszego grona zainteresowanych osób i kompleksowo zarządzać bazą klientów. Mowa tutaj m.in. o kompleksowym narzędziu do raportowania, które daje wgląd w wyniki organizowanego wydarzenia. Taka analiza może być przydatna optymalizacji działań marketingowych i wewnątrzfirmowych. Ekobilet oferuje również wsparcie promocyjne w postaci mailingów czy kampanii SMS.

Sprzedaż biletów online w praktyce

Koordynacja procesu sprzedażowego to z perspektywy organizatorów eventów oraz przewoźników to kwestia nadrzędna. Wykorzystanie systemu Ekobilet.pl pozwala zaoszczędzić sporo czasu i zwiększyć zyski sprzedażowe — mowa o zintegrowanej dystrybucji, szybkim zarządzaniu sprzedażą, tworzeniu zniżek i kodów rabatowych i wiele więcej — bez żadnych dodatkowych kosztów.

Konfiguracja wydarzenia polega na zarejestrowaniu się online na platformie i utworzeniu eventu. Sprzedaż biletów może odbywać się wyłącznie online lub także w punktach stacjonarnych. Po wyborze pakietu i podpisaniu umowy online można szybko ustalić cenę i rozpocząć działania promocyjne. Warto wiedzieć, że Ekobilet posiada specjalną funkcję, która analizuje szanse powodzenia wybranego wydarzenia, minimalizując ryzyko nierentowności. Klient po zakupie biletu automatycznie dostaje go na maila oraz na wskazany numer telefonu. Po skonfigurowaniu wydarzenia link do sprzedaży wystarczy umieścić na swojej stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych.

Komentarze